کد خبر: 822641 A

رئیس شورای عالی انقلاب یمن:

رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز گذشته- یکشنبه- نسبت به عواقب ادامه توقیف کشتی‌ها با توجه به اینکه این اقدام ظالمانه بی‌اعتنایی به رنج مردم یمن به شمار می‌رود، هشدار داد

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «مهدی مشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز گذشته -یکشنبه- بار دیگر نسبت به عدم اهتمام نیروهای ائتلاف متجاوز نسبت به ابتکار پیشنهادی برای توقف حمله به عربستان سعودی هشدار داد و گفت: «در این زمینه ما هر چند که از اظهارات مثبت مقام‌های همسایه در رسانه‌ها قدردانی می‌کنیم اما این کافی نیست و باید اقدام‌های عملی در این زمینه انجام  شود».

مشاط برای دومین بار نسبت به عواقب ادامه توقیف کشتی‌ها با توجه به اینکه این اقدام ظالمانه بی‌اعتنایی به رنج مردم یمن به شمار می‌رود، هشدار داد و تأکید کرد که ادامه توقیف کشتی‌ها ممکن است به تغییرات خطرناکی منجر شود که با تلاش‌های اخیر برای برقراری صلح در یمن و منطقه هماهنگ نباشد. 

رئیس شورای عالی انقلاب یمن تأکید کرد که تمام دستور العمل‌های پیشین که به مناسبت انقلاب ۲۱ و ۲۶ سپتامبر بیان شد، اجرا می‌شود. 

وی گفت:‌«این حق طبیعی ماست که از خود و مردم و کشورمان دفاع کنیم و تا آزادی کامل سرزمین و حق تعیین سرنوشت مبارزه کنیم».

مشاط از جامعه جهانی و تمام ملت‌های جهان خواست که با مردم مظلوم یمن و آمال و آرزوهای آنها ابراز همبستگی کنند. 

وی در پایان گفت:‌ «مردم یمن باید در مقابله با دشمن خارجی متحد باشند و بدانند که توطئه‌های دشمن سرانجامی جز شکست نخواهد داشت که واقعیت مناطق اشغالی، خود گویای این حقیقت است». 

ائتلاف متجاوز مهدی مشاط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر