کد خبر: 822017 A

وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که دولت آلمان صادرات سلاح به ترکیه را متوقف خواهد کرد. فرانسه نیز در اقدامی مشابه، از تعلیق صادرات سلاح به ترکیه خبر داد و اعلام کرده است حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه امنیت اروپا را تهدید می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که دولت آلمان صادرات سلاح به ترکیه را به دنبال اقدام نظامی آنکارا علیه مواضع کُردها در شمال شرقی سوریه به حال تعلیق درخواهد آورد.

ماس گفت: «با توجه به حمله نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه، دولت فدرال مجوزهای جدیدی برای صادرات سلاح و تجهیزات نظامی، که ممکن است ترکیه از آنها در سوریه استفاده کند، صادر نخواهد کرد.»

از سوی دیگر، دو وزارتخانه دفاع و امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای مشترک از تعلیق صادرات سلاح به ترکیه خبر دادند و اعلام کردند حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه امنیت اروپا را تهدید می‌کند.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا نیز طی تماس تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، نگرانی عمیق خود را نسبت به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه ابراز کرد و از آنکارا خواست با پایان دادن به این عملیات، گفت‌وگوها را آغاز کند.

آلمان ترکیه سوریه فرانسه اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر