کد خبر: 821892 A

دولت عربستان سعودی نسبت به حادثه برای نفت‌کش ایرانی واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، سخنگوی اداره مرزبانی عربستان تأکید کرد که ریاض به امنیت و سلامت ناوبری دریایی حریص و به توافق‌های بین‌المللی صورت گرفته در این زمینه پایبند است.

سخنگوی اداره مرزبانی عربستان سعودی تصریح کرد که رأس ساعت ۱۱ و ۴۷ دقیقه روز گذشته- جمعه- یک پست الکترونیک از ایستگاه رادیویی ساحلی شهر جده دریافت شد مبنی بر اینکه این ایستگاه ایمیلی را از کابیتان کشتی با پرچم ایران دریافت کرده و از شکسته شدن دماغه کشتی و نشت نفت به دریا حکایت می‌کند.

با تحلیل اطلاعات از سوی مرکز هماهنگی برای ارائه کمک‌های لازم، مشخص شد که این کشتی به حرکت خود ادامه داده و ۶۷ مایل از جنوب غرب بندر جده فاصله گرفته است. این کشتی همچنین سیستم ردیاب را بسته و به تماس‌های مرکز پاسخ نداده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «رأس ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه آخرین موقعیت کشتی مشخص شد که ۷۹ مایل از جنوب غرب بندر اسلامی جده فاصله گرفته بود».

در پایان این بیانیه آمده است که عربستان بر پایبندی و تمایل شدید خود به امنیت و سلامت ناوبری دریایی و نیز پای بندی به توافق‌های و قوانین بین المللی مرتبط تأکید می‌کند.

کشتی ایرانی اداره مرزبانی عربستان ناوبری دریائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر