کد خبر: 820532 A

برخی مقام‌ها و شاهدان عینی اعلام کردند که امارات روز گذشته- سه شنبه- بخشی از نیروهای خود را در شهر عدن در جنوب یمن درست همزمان با تلاش ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی برای پایان دادن به درگیری دولت مستعفی و تجزیه طلبان خارج کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، برخی مقام‌ها و شاهدان عینی اعلام کردند که امارات روز گذشته- سه‌شنبه- بخشی از نیروهای خود را در شهر عدن در جنوب یمن درست همزمان با تلاش ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی برای پایان دادن به درگیری دولت مستعفی و تجزیه‌طلبان خارج کرده است.

این مقام‌ها اعلام کردند که یک کاروان اماراتی سوار بر یک کشتی نظامی در بندر نفتی «البریقة» واقع در نزدیکی پالایشگاه عدن، خارج شدند. 

چهار نفر از کارکنان این پالایشگاه نیز گزارش دادند که مشاهده کردند یک کامیون بزرگ نظامی به همراه سه اتوبوس حدود ۲۰۰ سرباز را سوار و به سمت بندر حرکت کردند. 

دفتر رسانه‌ای دولت امارات و سخنگوی ائتلاف هنوز به درخواست خبرگزاری رویترز برای اظهار نظرنظر در این زمینه واکنشی نشان نداده است. 

دولت مستعفی مورد حمایت عربستان و شورای انتقالی جدایی‌طلب در آستانه امضای توافقی هستند که به جنگ در عدن پایان می‌دهد و به گفته چهار منبع آگاه از مذاکرات، نیروهای سعودی مسئولیت موقت در عدن را به عهده خواهند گرفت.

شورای انتقالی جنوبی بخشی از ائتلاف سنی با دولت مستعفی است که در سال ۲۰۱۵ به منظور کمک به بازگشت «عبد ربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی به قدرت وارد یمن شد اما تجزیه‌طلبانی که خواهان دولت خود مختار هستند، بر دولت مستعفی چیره شده و بر عدن مقر موقت آن تسلط یافتند. 

عدن خروج نیروهای امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر