کد خبر: 820334 A

دیمیتری پسکوف:

سخنگوی کرملین گفت که آمریکا مسکو را در جریان برنامه‌اش مبنی بر خروج نیروهایش از شمال شرقی سوریه نگذاشته بود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین، امروز -‌سه‌شنبه- گفت که آمریکا مسکو را در جریان برنامه‌اش مبنی بر خروج نیروهایش از شمال شرقی سوریه نگذاشته بود. 

پسکوف گفت که واشنگتن در این‌باره هشداری به مسکو نداده بود. وی در جمع خبرنگاران گفت: «نه، کسی در این‌رابطه ما را در جریان نگذاشت».

سخنگوی کرملین افزود که هنوز مشخص نیست چه تعداد از نیروهای آمریکایی در عمل از این منطقه خارج می‌شوند. وی اشاره کرد که بخشی از اظهارات آمریکا درباره خروج نیروهایش در عمل نتیجه‌ای در پی نداشته است. پسکوف همچنین گفت: «از نزدیک موقعیت را در نظر داریم».

وی همچنین ایده میانجی‌گری آمریکا میان دولت اوکراین و جدایی‌طلبان شرق این کشور را مردود شمرد.

پسکوف گفت که به هیچ روی ایده واشنگتن مبنی بر پیوستن به گفت‌وگوهای نرماندی را نمی‌پذیرد. روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه در این مذاکرات شرکت دارند. وی در ادامه عنوان کرد که آمریکا می‌تواند از نفوذش بر اوکراین برای پیشبرد مذاکرات بهره ببرد. 

این مقام روس در جمع خبرنگاران عنوان کرد: «این دیدگاه که آمریکا به گفت‌وگوهای نرماندی بپیوندد خریداری ندارد. با این حال، آمریکا می‌تواند از نفوذش بر کی‌یف استفاده کند تا اوکراین به تعهداتش در قالب توافق مینسک عمل کند».

روسیه و آمریکا دیمیتری پسکوف خروج آمریکا از شمال سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر