کد خبر: 820330 A

واکنش چین به درخواست ترامپ درباره بایدن‌:

وزارت خاجه چین در واکنش به درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا درباره رقیب انتخاباتی وی، اعلام کرد که این کشور علاقه‌ای به مداخله در امور داخلی آمریکا ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی چنل نیوز آسیا، وزارت خاجه چین امروز -‌سه‌شنبه- اعلام کرد که این کشور علاقه‌ای به مداخله در امور داخلی آمریکا ندارد. وزارت خارجه چین در پاسخ به سؤالی درباره پیشنهاد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، مبنی بر تحقیق درباره رقیب انتخاباتی‌اش این اظهارات را عنوان کرد. 

«گنگ شائونگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین، در نشستی خبری گفت: «چین همواره سیاست عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها را پی می‌گیرد». وی در ادامه گفت: «ما قصد مداخله در امور داخلی آمریکا را نداریم. موضع ما در این‌باره ثابت و واضح است».

از سوی دیگر، «لی کچیانگ» نخست‌وزیر چین، امروز در دیدار با «عمران خان»، همتای پاکستانی‌اش، گفت که کشورش از حق اسلام‌آباد برای حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت خود حمایت می‌کند. 

لی گفت: «دوستی چین و پاکستان سابقه‌ای قدیمی دارد و مردم دو کشور از مزایای این دوستی بهره می‌برند. هیچ مانعی بر سر راه دوستی دو طرف وجود ندارد.»

 

جو بایدن دونالد ترامپ آمریکا و چین عمران خان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر