کد خبر: 820275 A

هشدار مرکل به جانسون:

صدراعظم آلمان با نخست‌وزیر بریتانیا تلفنی گفت‌وگو کرده و آخرین تحولات مربوط به برگزیت را بررسی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، امروز -‌سه‌شنبه- در گفت‌وگوی تلفنی با «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا، گفت که توافق بر سر برگزیت «بعید به نظر می‌رسد»، مگر آن‌که ایرلند شمالی در اتحادیه گمرکی اروپا باقی بماند. این خبر را «لارا کونزبرگ»، سردبیر سیاسی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی، به نقل از مقام‌های آگاه در دولت بریتانیا اعلام کرد. 

وی گفت: «نخست‌وزیر ساعت هشت صبح امروز با صدراعظم آلمان صحبت کرد. او به جانسون گفت که تنها در صورتی که ایرلند شمالی در اتحادیه گمرکی اروپا باقی بماند می‌توان بر سر برگزیت توافق کرد، در غیر این صورت توافق بسیار بعید به‌نظر می‌رسد.»   

کونزبرگ در ادامه عنوان کرد: «منابع آگاه گزارش دادند که نخست‌وزیر به مرکل گفت که بریتانیا معتقد است توافقی منطقی را به اروپا ارائه کرده است، اما طرف اروپایی علاقه‌ای به همکاری در این زمینه ندارد. وی همچنین گفت که ماندن ایرلند شمالی در اتحادیه گمرکی غیرممکن است.»

سردبیر سیاسی برگزیت در ادامه عنوان کرد که به گفته منابع آگاه، در بروکسل گفت‌وگوها بر سر برگزیت در شرف نابودی است: «به نظر می‌رسد که شانس توافق در ماه جاری میلادی از میان رفت!»

 

آنگلا مرکل بوریس جانسون برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر