کد خبر: 819947 A

دونالد ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که اگر آنکارا اقدام اشتباهی در مرزهای شمالی سوریه انجام دهد، اقتصاد این کشور را کاملا نابود خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز -‌دوشنبه- اعلام کرد که اگر آنکارا اقدام اشتباهی در مرزهای شمالی سوریه انجام دهد، اقتصاد این کشور را کاملا نابود خواهد کرد. 

آمریکا پیشتر اعلام کرد که نیروهایش را از شمال سوریه خارج خواهد کرد، امری که بدان معناست ترکیه باید به‌تنهایی پروژه منطقه امن در شرق رود فرات را پیش ببرد. 

ترامپ در پیامی توئیتری عنوان کرد: «همان‌گونه که پیشتر گفته‌ام، بار دیگر تاکید می‌کنم که اگر ترکیه دست به اقدامی بزند که در خرد بی‌مانند و بی‌نظیر من زیاده از حد باشد، اقتصاد ترکیه را کاملا نابود می‌کنم (همان‌گونه که پیشتر چنین کردم!).»

وی همچنین بار دیگر تاکید کرد: «آن‌ها باید با اروپا و دیگران مراقب اعضای داعش و خانواده‌هایشان باشند. آمریکا بیش از آن‌که کسی انتظارش را داشت در این زمینه کار کرده است و ۱۰۰ درصد اعضای این گروهک تروریستی را بازداشت کرده است. زمان آن رسیده که دیگران در این منطقه نیز که ثروت بسیاری دارند از سرزمین‌شان دفاع کنند. آمریکا معرکه است!» 

 

دونالد ترامپ ترکیه و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر