کد خبر: 819825 A

تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله:‌

تیم کارزار انتخاباتی رئیس اجرایی افغانستان اعلام کرد که انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در دور نخست، به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی طلوع نیوز، تیم کارزار انتخاباتی «عبدالله عبدالله»، رئیس اجرایی افغانستان، امروز -‌دوشنبه- در نشستی خبری مدعی شد که براساس آرای تاکنون شمرده‌شده یکی از نامزدها پیروز این ماراتن شده و نیازی به شمارش بیشتر آرا نیست. 

«فضل احمد مناوی» از اعضای تیم انتخاباتی عبدالله، گفت: «بنا بر محاسبات ما، این انتخابات برنده دارد و نیازی به برگزاری دور دوم نیست».

وی با بیان این‌که دولت نباید در نتیجه انتخابات مداخله کند‌، گفت: «کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان باید شمار دقیق آرا را اعلام کند».

مناوی در ادامه گفت: «حضور مردم  پای صندوق‌ها کمتر از آن است که این کمیسیون اعلام کرده است. آرا از مراکزی آمده که نماینده هیچ‌یک از نامزدها در آن حضور نداشته‌اند». او همچنین گفت که تاخیر در اعلام نتایج به سود کشور نیست. 

این مقام همچنین اعلام کرد: «از جامعه جهانی و هیات معاونت ملل متحد در افغانستان می‌خواهیم به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمک کنند تا بتوانیم زودتر نتایج را اعلام کنیم.»

 

افغانستان عبدالله عبدالله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر