کد خبر: 819596 A

شماری از دیپلمات‌های آمریکایی بناست در روزهای آتی طی جلسه‌ای خصوصی در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور شهادت دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شماری از دیپلمات‌های آمریکایی قرار است در روزهای آتی طی جلسه‌ای خصوصی در برابر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور شهادت دهند. این در حالی است که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در حال جمع‌آوری پرونده برای استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور هستند. 

انتظار می‌‌رود این شهادت‌ها نور بیشتری بر اتهام‌های مطرح‌شده علیه ترامپ مبنی بر اعمال فشار به «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهوری اوکراین، برای تحقیق درباره نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ بتاباند. 

ترامپ هرگونه اتهام در این زمینه را رد کرده است. 

«گوردون سانلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا که در مجاب کردن اوکراین برای آغاز تحقیقات نقش داشت و «ماری یانوویچ»، سفیر پیشین ایالات متحده در اوکراین از جمله افرادی هستند که قرار است در برابر نمایندگان مجلس حاضر شوند. 

کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که تا زمانی‌که نمایندگان مجلس نمایندگان درباره تایید تحقیقات استیضاح رای‌گیری نکند، اعتنایی به درخواست ارائه مدارک از سوی کمیته اطلاعات نخواهد کرد.

 

دونالد ترامپ استیضاح ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر