کد خبر: 819321 A

ترکیه از عملکرد سفارت آمریکا در قبال پیامی توئیتری درباره رهبر حزب حرکت ملی انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه امروز -‌یکشنبه- به اقدام صفحه رسمی سفارت آمریکا در این کشور مبنی بر پسندیدن یک پیام توئیتری که در آن گفته شده بود این کشور بدون «دولت باغچه‌لی» رهبر حزب حرکت ملی، آماده تغییر سیاسی خواهد بود اعتراض کرد. باغچه‌لی در حال حاضر در بستر بیماری است. 

این در حالی است که در پی تنش‌ها بر سر ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، روابط آمریکا و ترکیه در سرازیری افتاده است. «رجب طیب اردوغان»، روز گذشته -‌شنبه- با انتقاد از عملکرد ضعیف آمریکا در این زمینه اعلام کرد که کشورش در روزهای آتی و به‌تنهایی دست به عملیات زمینی و هوایی در این منطقه خواهد زد. 

روز گذشته، سفارت آمریکا در ترکیه پیامی توئیتری را پسندید که در آن گفته شده بود ترکیه باید صحنه سیاسی خود را بدون باغچه‌لی تصور کند. حزب عدالت و توسعه اعلام کرد که کاربری که این پست را منتشر کرده با «فتح‌الله گولن» روحانی منتقد اردوغان، ارتباط دارد.

«عمر چلیک»، سخنگوی حزب عدالت و توسعه، اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا و سفارت این کشور در ترکیه باید در این زمینه تحقیق کنند و عذرخواهی به‌تنهایی کافی نخواهد بود. 

وی در پیامی توئیتری افزود: «این نشان می‌دهد که افراد مشغول به کار در سفارت آمریکا تلاش دارند روابط دو کشور را تخریب کنند. سفارت ایالات متحده باید ترکیه را نه از طریق مردمی که با ارگان‌های تروریستی در ارتباط هستند، بلکه با مردمی که تحلیل‌های درست ارائه می‌دهند، بشناسد».

ترکیه رجب طیب اردوغان دولت باغچه‌لی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر