کد خبر: 818718 A

زبان سرخ رئیس جمهوری آمریکا این بار باعث ناراحتی مهمانش،‌ رئیس‌جمهوری فنلاند شد به گونه‌ای که نتوانست این ناراحتی را از نگاه دوربین‌ها در کاخ سفید پنهان کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با زبان سرخش عصبانیت «ساولی نینستو»، رئیس‌جمهوری فنلاند را برانگیخت به گونه‌ای که وی به صورت کاملا آشکار در مقابل دوربین‌های عکاسی در کاخ سفید ناراحتی خود را بروز داد. 

در جزئیات آمده است که ترامپ روز گذشته- جمعه- در دیدار با مهمان خود برای بیان کوتاهی فاصله بین آنها با دست بر زانوی نینستو رد که واکنش صریح و حساس وی را به دنبال داشت و با حرکت سریع دست ترامپ را از پای خود دور کرد. 

فعالان شبکه‌های اجتماعی این حرکت ترامپ را به سخره گرفتند. یکی از کاربران توئیتری نوشت: «به اعتقاد من، می‌توانیم نام رئیس‌جمهوری فنلاند را به فهرست افرادی که ترامپ بدون رضایتشان آنها را لمس کرده است، اضافه کنیم».

کابر دیگری نوشت: «دست زدن ترامپ به زانوی رئیس جمهوری فنلاند در فرهنگ این کشور کاملا بی‌ادبانه تلقی می‌شود». 

این برای نخستین بار نیست که ترامپ با زبان بدن یا روش دست دادن با رهبران جهان جلب توجه می‌کند. 

اشاره‌های ترامپ نیز توجه مخاطبان را به سمت مقصود مورد نظر خود جلب می‌کند به گونه‌ای که دیدار وی با «آنگلا مرکل»،‌ نمونه‌ای دال بر تیرگی روابط یا عدم موافقت ترامپ با دیدگاه‌های مرکل بوده است. 

همچنین دست دادن ترامپ با «ترزا می» نخست‌وزیر سابق انگلیس، عجیب و غریب و دست دادن وی با «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا تشنج‌آمیز توصیف شد.  دست دادن ترامپ با «شینزو آبه» نیز که خیلی گرم و طولانی بود،‌ مورد خنده و سخره قرار گرفت.

 ناظران این صحنه را فراموش نکرده‌اند که ترامپ تلاش کرد شورخ سر را که روی لباس «امانوئل ماکرون»،‌ رئیس جمهوری فرانسه هنگام سفر وی به آمریکا در آوریل سال گذشته افتاده بود، جدا کند.

روانشناسان معتقدند که ترامپ زبان متمایزی دارد حتی برخی ایما و اشاره‌های او کاملا نامأنوس است و برخی کارشناسان معتقدند که وی از طریق برخی هنرهای زیبا مانند نمایش برای این نوع رفتارها آموزش دیده است.

علم روانشناسی این نوع از زبان جسم با ایما و اشاره‌ها را رمز گذاری می‌نامد و به عبارت دیگر دریافت پیام از طریق کانال زبان و نگاه به صورت همزمان  اتفاق می‌افتد.

 

 

ترامپ زبان سرخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر