کد خبر: 818676 A

جنبش انصار الله یمن در واکنش به اظهارات معاون وزیر دفاع عربستان سعودی درباره ابتکارعمل پیشنهادی این جنبش اعلام کرد که انصارالله منتظر عمل است و نه حرف.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی،‌ «حسین العزی»،‌ معاون وزیر خارجه دولت انصار الله یمن عصر روز گذشته- جمعه- با انتشار توئیتی در واکنش به اظهارات «خالد بن سلمان»، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی درباره طرح ابتکاری صنعا، اعلام کرد که ما در انتظار عمل هستیم و نه حرف.

عزی در ادامه افزود: «آنچه که باعث خوشحالی ما است و همیشه و همواره بر آن تأکید کرده و بدان پایبند خواهیم بود،‌ این است که از موضع مدافع رفتار می‌کنیم نه متجاوز و تمام نبردها و مبارزه‌های ما فقط برای صلح بوده و همچنان نیز همین گونه خواهد بود». 

خالد بن سلمان در سلسله توئیت‌هایی نوشته بود: «عربستان به آرامشی که از جانب انصار الله در یمن اعلام شده با دید مثبت می‌نگرد و امیدوار است که به صورت عملی اجرا شود».

جنبش انصار الله یمن دو هفته پیش طرح ابتکاری آتش‌بس متقابل را به عربستان ارائه کرد و «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه سعودی اعلام کرد که ریاض میزان جدی بودن انصارالله  برای اجرای این طرح را می‌آزماید.

 

   

 

 

 

 

 

انصار الله خالد بن سلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر