کد خبر: 818623 A

حزب چپ آلمان فروش تسلیحات نظامی از سوی این کشور به امارات را مورد انتقاد قرار داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی میدل ایست مونیتور، فروش تسلیحات نظامی از سوی آلمان به امارات، به‌رغم دست داشتن این کشور در بحران یمن، انتقادهای بسیاری را از سوی مخالفان دولت و گروه‌های حقوق بشری به دنبال داشته است. این خبر را خبرگزاری آناتولی گزارش داد.

حزب چپ آلمان این فروش سلاح را «سیاست غیرمسئولانه» از سوی «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور، خوانده است. این حزب در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت فدرال بار دیگر نشان داد که اصول خود را جدی نمی‌گیرد». حزب چپ آلمان همچنین عنوان کرد که حزب دموکرات مسیحی حاکم در سال ۲۰۱۸ به آن‌ها وعده داده بود که فروش سلاح به کشورهای درگیر در بحران یمن را متوقف کند. 

خبرگزاری آلمان روز گذشته -‌جمعه- گزارش داد که دولت اخیرا فروش ژنراتورهای ساخت شرکت‌های آلمانی برای استفاده در سامانه دفاعی امارات را تایید کرده است. عفو بین‌الملل نیز این اقدام دولت آلمان را مورد انتقاد قرار داد. 

دفتر عفو بین‌الملل در پیامی توئیتری عنوان کرد: «توافق فروش تسلیحات به امارات، کشوری که از سلاح‌های آلمان در جنگ یمن بهره برده است، برای حقوق بشر بسیار مایه نگرانی است».

این در حالی است که وزیر اقتصاد آلمان از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرده و اعلام کرد که تصمیم‌های شورای امنیت فدرال آلمان محرمانه است. 

 

آلمان آنگلا مرکل یمن امارات متحد عربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر