کد خبر: 818224 A

سرگئی لاوروف:

وزیر خارجه روسیه از غرب خواست تا از بازی‌های مجموع-صفر ژئوپولتیکی دست بردارد و مناطق مختلف جهان را به قلمروهای تاثیرگذاری تقسیم نکند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه، از غرب خواست تا از بازی‌های مجموع-صفر ژئوپولتیکی دست بردارد و مناطق مختلف جهان را به قلمروهای تاثیرگذاری تقسیم نکند.

وی گفت: «در قالب کارزار رسانه‌ای گسترده، ما را به تمام گناهان مرگبار متهم می‌کنند از جمله تلاش برای تفرقه‌افکنی در اتحادیه اروپا.» لاوروف در ادامه عنوان کرد: «این اتهام‌ها هیچ بنیانی در وضعیت موجود وواقعیت ندارد. ما دست به چنین اقداماتی نمی‌زنیم. بنابراین، آنانی که ما را به چنین چیزهایی متهم می‌کنند، باید از بازی‌های ژئوپولتیکی مجموع-صفر دست بردارند، مناطق جهان را حوزه‌های تاثیر تقسیم نکنند و بالاخره قوانینی را به رسمیت بشناسند که در منشور سازمان ملل به آن‌ها اشاره شده است.»

وزیر خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که کشورش در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نکرده است: «این درست همان چیزی است که ما را از واشنگتن و شماری از دیگر کشورها که بارها دست به چنین اقدام‌هایی زده‌اند متمایز می‌کند.»

 

سرگئی لاوروف روسیه و اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر