کد خبر: 817961 A

وزیر خارجه فرانسه:

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به هشدار ایران برای برداشتن گام بعدی جهت کاستن از تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای، اعلام کرد که واشنگتن و تهران برای گفت‌وگو با هدف کاهش تنش در منطقه حدود یک ماه فرصت دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه از ایران و آمریکا خواست قبل از این‌که تهران مرحله چهارم برای کاهش تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای( برجام) را در اوایل ماه نوامبر آغاز کند، هر چه سریع‌تر وارد مذاکرات برای کاهش تنش در منطقه شوند.

لودریان، روز گذشته طی سخنانی در جلسه پارلمان این کشور گفت: «اکنون بهره‌برداری از فرصت کوتاهی که باقی مانده است، به واشنگتن و تهران بستگی دارد چون ایران اعلام کرده که در اوایل ماه نوامبر اجرای بخش دیگری از تعهداتش در قبال برجام را متوقف خواهد کرد و چنین اقدامی خطر افزایش تنش را بیشتر خواهد کرد... ، ایران و آمریکا برای گفت‌وگو با هدف کاهش تنش در منطقه کمی بیشتر از یک ماه فرصت دارند.»

وزیر خارجه فرانسه طرفین ایرانی و آمریکایی را به مذاکره درباره توافق هسته‌ای و امنیت در منطقه خاورمیانه دعوت کرد و گفت: «باب گفت‌وگو همچنان بر روی طرفین باز است... ، معتقد هستیم طرح‌هایی که هنوز به نتیجه نرسیده‌اند همچنان روی میز هستند.»

دولت فرانسه در ماه‌های اخیر اقدامات دیپلماتیک برای کاهش تنش بین تهران و واشنگتن را افزایش داده است.

ایران دولت فرانسه واشنگتن هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر