کد خبر: 817775 A

یک زن ایتالیایی که به تعرفه‌های گمرکی آمریکا علیه اتحادیه اروپا معترض بود، به نشان اعتراض به وزیر خارجه این کشور یک قالب پنیر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی مجله نیوزویک، یک زن ایتالیایی که به تعرفه‌های گمرکی آمریکا علیه اتحادیه اروپا معترض بود، به نشان مخالفت با سیاست‌های رئیس‌جمهوری ایالات متحده به «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور، یک قالب پنیر داد. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس ویدئویی را منتشر کرد که در آن پمپئو با «جوزپه کونته» نخست‌وزیر ایتالیا، دست می‌دهد و زنی ناگهان به آن‌ها نزدیک می‌شود. 

در این ویدئو زن به پمپئو می‌گوید: «نخست‌وزیر کونته می‌داند که چه می‌گویم. نام این پنیر پارمزان است و بهترین نوع آن در ایتالیا تولید می‌شود. این چیزی است که کشاورزان ما هر روز با جان و دل می‌سازند. امیدواریم کمک‌مان کنید و آن را به دست ترامپ برسانید».

پمپئو پنیر را قبول می‌کند و کونته چیزی به زن می‌گوید و او به ایتالیایی پاسخ می‌دهد: «ممنونم. امیدوارم این به وضعیت کمک کند». سپس ماموران لباس شخصی زن را از آنجا دور کردند. 

«جسیکا دوناتی» روزنامه‌نگار وال استریت ژورنال، در پیامی توئیتری عنوان کرد که این زن در اعتراض به سیاست‌های گمرکی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، دست به این اقدام زده است. پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا این زن را «آلیس مارتینلی» مجری برنامه تلویزیونی «لا لنه» معرفی کرد. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، معترضانی هم در این رویداد حضور پیدا کردند که تابلوی «غذای ایتالیایی را نابود نکنید» به دست داشتند.

مایک پمپئو جوزپه کونته پنیر پارمزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر