کد خبر: 817515 A

روزنامه «آزوستیا» امروز- چهارشنبه- از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز یکی از مهمترین تجهیزات سامانه موشکی اس- ۵۰۰ روسیه در سوریه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، روزنامه «آزوستیا» امروز -چهارشنبه- گزارش داد که ارتش روسیه آزمایش‌های موفقیت‌آمیزی روی یکی از مهم‌ترین تجهیزات سامانه موشکی «اس- ۵۰۰» انجام داده است. 

این روزنامه به نقل از منابع وزارت دفاع و و مجموعه نظامی-صنعتی روسیه اعلام کرد که این آزمایش‌ها برخی خلل‌ها در عملکرد تجهیزات این سامانه را مشخص کرد که در مدت زمان کوتاهی برطرف شد. در ادامه نیز آمده است که این آزمایش‌ها با موفقیت به پایان رسیده‌اند. 

بر اساس توضیحات «اتیچ بیژف» معاون سابق فرمانده نیروهای هوایی روسیه تمام تجهیزات پیش از آغاز ساخت آنها برای شرایط کاری مختلف و شرایط سخت آب و هوایی آزمایش می‌شوند و این کار فرصت کشف نقص‌های موجود و بررسی و رفع آنها را فراهم می‌کند. 

بیژف در ادامه افزود که آب و هوای سوریه از این منظر میدان آزمایش بسیار خوبی به شمار می‌رود ، چرا که دارای درجه حرارت و گرد و غبار بالاست، در حالی که جنگ مسلحانه مستمر مستلزم راه‌اندازی رادارها در مدار ۲۴ ساعت است. 

کارشناسان نظامی معتقد هستند که کارآمدی کل سامانه اس- ۵۰۰ بر عملکرد موفقیت‌آمیز نقطه کنترل مبارزه و سیستم رادارهای جدید که قادر به رهگیری اهداف در کلیه ارتفاعات هستند، مبتنی است.

برخی تجهیزات سامانه اس- ۵۰۰ پیش از این در یک مرکز آموزش و استفاده جنگی نیروهای هوا و فضای روسیه در استان «آستراخان» در جنوب این کشور آزمایش شده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های غربی، سامانه اس- ۵۰۰ از خلال آزمایش‌ها توانست هدفی را در فاصله ۴۸۱.۲ کیلومتری حدود ۸۰ کیلومتر بیشتر از برد هر سامانه دفاع هوائی در جهان مورد هدف قرار دهد. 

دولت روسیه پیش از این تأکید کرده بود که صنایع جنگی کشور سال آینده سامانه اس- ۵۰۰ را به ارتش تحویل می‌دهد.

روسیه سامانه اس- ۵۰۰
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر