کد خبر: 816779 A

بهای طلا امروز- دوشنبه- همزمان با مه آلود بودن فضای جنگ تجاری آمریکا و چین و تمایل سرمایه‌گذاران برای پناه بردن به دلار به منظور اعمال فشار بر دارائی‌های متکی به این ارز آمریکائی کاهش یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، بهای طلا امروز- دوشنبه- به دنبال گرایش سرمایه‌گذاران به سمت دلار برای اعمال فشار بر دارائی‌های متکی بر این ارز آمریکائی در فضای مه‌آلود جنگ تجاری پکن- واشنگتن کاهش یافت. 

بهای پالادیوم که در صنعت خودروسازی استفاده می‌شود، در بحبوحه پیش‌بینی‌ها نسبت به کاهش عرضه این فلز افزایش یافت و برای نخستین بار از مرز هزار و ۷۰۰ دلار عبور کرد. 

بهای طلا رأس ساعت هفت و ۴۳ دقیقه به وقت محلی در معاملات آنی با چهار دهم درصد کاهش به هزار و ۴۹۰ دلار در هر اونس رسید. این در حالی است که بهای این فلز گرانبها جلسه پیش هزار و ۴۸۶ دلار و ۶۰ سنت در پایین‌ترین سطح ممکن از ماه سپتامبر ثبت شده بود. 

این فلز زرد در قراردادهای آتی در آمریکا با شش دهم درصد کاهش به هزار و ۴۹۶ دلار در هر اونس معامله شد.

شاخص دلار نزدیک به بالاترین سطح در یک هفته به ثبات رسید.

بازارهای سهام اروپا و آسیا از جمله چین امروز با نادیده گرفتن اخبار منتشر شده مبنی بر تصمیم دولت آمریکا برای لغو محدودیت شرکت‌های چینی از بورس‌های این کشور ثبات را تجربه کرد. 

پس از انتشار خبر مذکور توسط خبرگزاری رویترز، خبرگزاری بلومبرگ به نقل از «مونیکا کراولی»، مقام مسئول در وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که کاخ سفید در حال حاضر به این گزینه فکر نمی‌کند.

پالادیوم با هشت دهم درصد افزایش به هزار و ۶۹۴ دلار و ۸۵ سنت در هر اونس رسید. این در حالی است که این فلز گرانبها جلسه پیشین هزار و ۷۰۰ دلار و ۷۱ سنت معامله شد. 

نقره با بیش از یک درصد کاهش هر اونس ۱۷ دلار و ۳۳ سنت و پلاتین با کمتر از یک درصد کاهش هر اونس ۹۲۹ دلار و ۷۷ سنت معامله شد.

دلار بهای طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر