کد خبر: 816443 A

پاپ فرانسیس:

رهبر کاتولیک‌های جهان امروز -یکشنبه- از کشورهایی که با تولید سلاح به جنگ‌ها در جهان دامن می‌زنند اما آوارگان و پناهجویان مناقشات نظامی را نمی‌پذیرند، انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانش گفت: «جنگ‌ها تنها در برخی مناطق جهان روی می‌دهند، با این حال سلاح‌های جنگی در مناطقی از جهان تولید می‌شوند که بعدا از پذیرش پناهجویانی که به دلیل وقوع جنگ آواره شده‌اند، سر باز می‌زنند.»

دفاع از پناهجویان و مهاجران به یکی از محورهای اصلی سخنرانی‌های پاپ فرانسیس تبدیل شده است. او از منتقدان سیاست مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و رهبران عوامگرای اروپایی محسوب می‌شود.

پاپ فرانسیس در سخنرانی خود در جمع ۴۰ هزار نفر از پیروان کلیسای کاتولیک در میدان «سن پیترو» از تجارت سلاح در جهان نیز انتقاد کرد. شماری از پناهجویان و موسسه‌های مدافع آنها در جمع شرکت‌کنندگان در مراسم روز یکشنبه در واتیکان بودند.

رهبر کاتولیک‌های جهان در بخشی از سخنان خود از جنبه «نخبه‌گرای» جهان امروز انتقاد کرد. به گفته وی جهان هر روز جایی «نخبه گراتر و بی‌رحم‌تر نسبت به کسانی می‌شود که طرد شده‌اند».

وی از پیروان کلیسای کاتولیک خواست به افرادی که طرد شده‌اند «کمک» کنند.

 

پاپ فرانسیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر