کد خبر: 815879 A

چاک شومر عنوان کرد:

رهبر دموکرات‌ها در سنا رئیس‌جمهوری این کشور را به زیر سؤال بردن امنیت ملی کشورش متهم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «چاک شومر»، رهبر دموکرات‌ها در سنا، امروز -‌شنبه- به گزارش‌ها مبنی بر این‌که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، چند ماه پس از ورود به کاخ سفید به مقام‌های روس گفته که درباره تلاش‌های روسیه برای دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ نگرانی ندارد، واکنش نشان داد. 

روزنامه واشنگتن پست روز گذشته گزارش داد که رئیس‌جمهوری آمریکا به دو مقام رسمی روس در سال ۲۰۱۷ گفته بود که چندان نگران دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده نیست. واشنگتن پست گزارش داد که خلاصه‌ای از گفت‌وگوی رئیس‌جمهوری آمریکا با وزیر خارجه روسیه و سفیر این کشور در ایالات متحده در اتاق بیضی در اختیار چند مقام رسمی محدود قرار گرفته بود تا اظهارات ترامپ در اختیار عموم قرار نگیرد. این روزنامه این خبر را به نقل از چند منبع آگاه گزارش داد. 

متن گفت‌وگوی ترامپ با «سرگئی لاوروف» وزیر خاجه روسیه و «سرگئی کیسلیاک» سفیر این کشور در آمریکا پس از آن بحث‌آفرین شد که رئیس‌جمهوری ایالات متحده طی این مکالمه اطلاعات بسیار محرمانه‌ای را درباره عملیات گروهک تروریستی داعش آشکار کرد. ترامپ در زمینه دخالت در انتخابات به لاوروف گفت که چندان نگران دخالت روسیه نیست، چراکه خود آمریکا نیز همین کار را در کشورهای دیگر انجام می‌دهد.

شومر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اگر این گزارش‌ها درست باشد و رئیس‌جمهور ترامپ به همکاران نزدیک پوتین گفته باشد که نگران دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیست، این قضیه هم برای امنیت ملی و هم تمامیت انتخابات‌مان مضر است. این یکی از نکات آشفته‌کننده‌ای است که اخیرا از آن باخبر شده‌ایم.»

شومر همچنین عنوان کرد که کاخ سفید باید «بلافاصله تمامی فایل‌های ضبط‌شده» از دیدارهای ترامپ و وزیر خارجه روسیه را در اتاق بیضی در اختیار کمیته‌های اطلاعاتی سنا و مجلس نمایندگان قرار دهد.  

 

دونالد ترامپ چاک شومر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر