کد خبر: 815839 A

برنی سندرز:

سناتور ایالت ورمانت نامزد انتخابات ۲۰۲۰ را متهم کرد که با کمک هم‌پیمانانش بنا دارد انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها را بخرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت، امروز -‌شنبه- «جو بایدن»، نامزد انتخابات ۲۰۲۰ را متهم کرد که با کمک هم‌پیمانانش بنا دارد انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها را «بخرد».

وی گفت: «نباید تعجب کرد که حامیان مالی ثروتمند ساوزکارهای سیاسی تلاش دارند این انتخابات را با پول از آن خود کنند. حالا باید برای این اقدام خود را آماده کنیم.» 

سندرز به مقاله اخیر روزنامه نیویورک تایمز اشاره کرد که در آن گفته شده بود که هم‌پیمانان بایدن معتقدند وی بدون بهره‌گیری از کمیته فوق‌العاده اقدام سیاسی [کمیته‌ای برای جمع‌آوری کمک‌های مالی حامیان یک نامزد مشخص] نمی‌تواند پیروز شود. سناتور ایالت ورمانت عنوان کرد که این دست اقدام‌ها، کارزار انتخاباتی او و سراسر آمریکا را به خطر می‌اندازد. 

سندرز عنوان کرد: «کمیته فوق‌العاده اقدام سیاسی می‌تواند مقادیر زیادی پول برای حمایت یا حمله به نامزدها جمع‌آوری و تهیه کند. آنان تهدیدی برای دموکراسی ما هستند. راستش را بخواهید، آنان تهدیدی برای کارزار ما و امیدمان برای تغییر و تحول در کشورمان هستند.»

وی از هواداران خود خواست تا «به هر صورت که می‌توانند» از او حمایت مالی کنند تا وی بتواند با تلاش‌های این کمیته و حمایت از بایدن مبارزه کند. 

 

جو بایدن برنی سندرز انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر