کد خبر: 815055 A

عبدالمهدی در پایان سفر به ریاض:

نخست‌وزیر عراق در پایان سفر به ریاض اوضاع منطقه را بسیار سخت و پیچیده توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «عادل عبدالمهدی»، نخستوزیر عراق امروز -پنج‌شنبه- در پایان سفر به ریاض با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «برای تبریک به مناسبت روز ملی عربستان در این کشور حاضر شدیم و با خادم الحرمین و ولیعهد سعودی به منظور بررسی و پی گیری روابط دو جانبه که در حال حاضر شاهد رشد روز افزون است وهمچنین اوضاع منطقه  دیدار و تلاش کردیم اوضاع را آرام و از وقوع درگیری و یا جنگ و جبران خسارت‌های آن جلوگیری کنیم». 

وی در ادامه افزوده است: «دیدارها فشرده، تنگاتنگ، صریح و مستقیم بود. پیشنهاداتی را برای ایجاد راه حل‌هایی جهت کمک به پیشرفت و توسعه روابط دو کشور به ویژه در زمینه نفت و معاملات تجاری و نیز آرام کردن شرایط منطقه و ممانعت از وقوع جنگ ارائه دادیم».

نخست وزیر عراق گفت: «در دیدارهای فشرده با پادشاه و ولیعهد عربستان پاسخ‌های بسیار خوبی دریافت کردیم و ما به پیشرفت اوضاع و حرکت به سمت راهکارهای سازنده و ممانعت از بروز هرگونه درگیری و یا وقوع جنگ در منطقه خوش‌بین هستیم، همه مخالف جنگ هستند و فقط آرامش می‌خواهند».

عبدالمهدی در پایان با توضیح این مطلب که اوضاع منطقه بسیار سخت و پیچیده است بر لزوم صبر و تلاش برای گشودن روزنه‌های قابل‌قبول برای همه طرف‌ها تأکید کرد.  

 

عادل عبدالمهدی عراق عربستان سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر