کد خبر: 814474 A

شهر نیویورک عصر روز گذشته- سه‌شنبه- شاهد تجمع اعتراض آمیز علیه حضور رئیس جمهوری مصر و مشارکت او در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بود.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، تجمع اعتراض آمیزی عصر روز گذشته- سه‌شنبه- علیه «عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهوری مصر در نیویورک و مشارکت وی در دور ۷۴ نشست مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد. 

حدود ۲۵۰ نفر در یکی از پارک‌های مقابل مقر سازمان ملل تجمع کرده و شعارهایی علیه السیسی سر دادند. 

معترضان همچنین پلاکاردهایی را با عبارت‌های اعتراض‌آمیز علیه رئیس‌جمهوری مصر از جمله «السیسی دیکتاتور، صیغه ترامپ، باید برود»، «السیسی زندان شد، مصر آزاد شد» و «کودتای نظامی باید تمام شود» حمل کردند. 

«محمود الشرقاوی»، فعال مصری که در این تجمع شرکت داشت، گفت که آنها برای حمایت از تظاهرات روزهای گذشته در مصر در مقابل مقر سازمان ملل تجمع کرده‌اند. 

وی در ادامه گفت: «ما احساس می‌کنیم که روح انقلاب مصر از نو بازگشته است، چرا که السیسی از ترس بین مردم دیوار کشیده اما این دیوارها اکنون فرو ریخته و مردم به خیابان‌ها آمده‌اند و تا وی کنار نرود، به خانه‌هایشان باز نمی‌گردند». 

الشرقاوی گفت که آنها حدود شش سال است که اقدام‌هایی را علیه السیسی انجام داده‌اند اما این بار موضوع کاملا فرق دارد، همه گروه‌ها از لیبرال‌ها گرفته تا لائیک‌ها و اسلام‌گرایان همه به خیابان‌ها آمده و خواهان برکناری السیسی هستند که در فساد غرق شده و بیش از ۱۰۰ هزار بی گناه را در زندان‌ها حبس کرده است». 

وی در پایان تأکید کرد که مخالفان به فعالت‌های اعتراض آمیز خود تا زمان خروج السیسی از نیویورک ادامه خواهند داد.

عبدالفتاح السیسی تجمع اعتراض آمیز نیوریورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر