کد خبر: 813998 A

رئیس سازمان تفریحی عربستان وعده داد که این کشور را برای سعودی‌هایی که به سفرهای خارجی عادت دارند، به قطب گردشگری تبدیل کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ «ترکی آل الشیخ»،‌ رئیس سازمان تفریحی عربستان تأکید کرد که این کشور را برای گردشگران سعودی که مدام به سفرهای خارجی می‌روند، به قبله گردشگری تبدیل می‌کند. 

آل الشیخ روز گذشته -دوشنبه- در سلسله توئیت‌هایی تأکید کرد که در این کشور تمام ارکان گردشگری که گردشگران سعودی را به سفر به خارج جذب می‌کند،‌ تأمین خواهد شد. 

وی توضیح داد: «شرکت خطوط هوائی عربستان که گردشگران سعودی را به خارج منتقل می‌کند، از این پس گردشگران خارجی را داخل کشور منتقل خواهد کرد». 

آل الشیخ به انتقادات مطرح شده از او پس از دعوت داوطلبان به خرید بلیط‌های تفریحی و فعالیت‌های فرهنگی که به زودی در شهر ریاض با نام «موسم ریاض» اجرا خواهد شد و نیز درخواست از علاقه‌مندان برای تهیه کارت از یکی از بانک‌های داخلی برای خرید بلیط به صورت قسطی بدون سود بیشتر پاسخ داد.

وی گفت: «منتقدان ارائه کارت‌های بانکی از گروهی هستند که همه ساله وام‌های با بهره از بانک‌ها دریافت می‌کنند و فصل گردشگری به خارج از کشور مسافرت کرده و از تلاش‌های داخلی برای ایجاد بخش گردشگری در راستای حمایت از اقتصاد کشورانتقاد می‌کنند». 

وی در توئیتی نوشت: «هنگام تابستان و فصل گردشگری شاهد اخذ وام‌های فراوان با بهره برای ویزای خارج هستیم اما حال که نوبت به ارائه کارت‌های بانکی بدون بهره در کشور می‌رسیم،‌ تبدیل به جرم می‌شود».

رئیس سازمان تفریحی عربستان همچنین از کاهش ۲۰ درصدی قیمت بلیط فعالیت‌های موسم ریاض خبر داد و گفت: «به مناسبت روز ملی کشور بلیط فعالیت‌های موسم ریاض برای نیروهای مسلح و گارد ملی و فرزندان شهدا و خانواده‌هایشان ۲۰ درصد تخفیف دارد».   

وی در پاسخ به واکنش‌ها به توئیت خود گفت: «ما را قربانی کردند... حرفی غیر از این ندارند... موسم ریاض جشن و پایکوبی و رستوران و نمایشگاه و فعالیت‌های ورزشی است».   

 

 

عربستان قطب گردشگری سازمان تفریحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر