کد خبر: 813689 A

گروه‌های فلسطینی امروز- دوشنبه- به صورت رسمی دیدگاه‌های خود را درباره پایان دادن به شکاف دو جنبش حماس و فتح به همراه جدول زمانی معین برای اجرای مفاد آن اعلام کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از معا، گروه‌های مقاومت فلسطین امروز -دوشنبه- در کنفرانسی مطبوعاتی در شهر غزه دیدگاه نهائی خود را برای پایان دادن به شکاف بین دو جنبش فتح و حماس به همراه مفاد اجرائی آن در قالب جدول زمانی تعیین شده اعلام کردند. 

گروه‌های فلسطینی در این کنفرانس بر لزوم در نظر گرفتن توافق‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷  به عنوان مرجع نهائی برای پایان دادن به تقسیم، برگزاری نشستی در قاهره به ریاست «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین توسط هیأت امنای سازمان آزادی‌بخش، توافق برای تشکیل دولت ملی تا زمان برگزاری انتخابات سراسری، یکپارچه کردن نهادهای ملی،‌ رفع محاصره از نوار غزه و تقویت مقاومت ساکنان کرانه باختری در سایه تجاوزهای اشغالگران  تأکید کردند. 

دوم: درخواست یکپارچه ساختن قوانین انتخاباتی نهادهای فلسطینی و اجرای انتخابات شورای ملی.

سوم:‌ دوره فعلی تا ماه جولای ۲۰۲۰ مرحله انتقالی برای فراهم کردن زمینه‌های لازم و توقف فضای تنش‌آمیز و همچنین توقف تمام اشکال بازداشت و سانسور رسانه‌ای.

چهارم: توافق درباره جدول زمانی معین و برگزاری نشست در ماه اکتبر برای توافق بر سر  تشکیل دولت وحدت ملی تا پایان سال ۲۰۱۹. 

«رفیق علی یاغی»، درباره  اقدام‌‌های اجرائی این توافق گفت که گروه‌های مقاومت در مرحله جذب نیرو برای وحدت ملی هستند و برنامه‌های فشرده‌ای به صورت همزمان بین غزه و کرانه باختری و خارج وجود دارد. 

مؤتمر الفصائل

 

 

حماس فتح گروههای مقاومت فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر