کد خبر: 813477 A

صادق خان:‌

شهردار لندن بار دیگر از رئیس‌جمهوری آمریکا انتقاد کرده و وی را چهره نمادین راست افراطی خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سون نیوز، «صادق خان» شهردار لندن، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا را «نمادی برای تمام راست‌های افراطی در سراسر جهان» خواند. وی در نشست سالیانه حزب کارگر این سخنان را بر زبان آورد. 

وی در پاسخ به این‌که چرا رئیس‌جمهوری آمریکا مدام درباره او پیام توئیتری می‌فرستد، گفت که گرچه ایالات متحده یکی از متحدان نزدیک بریتانیا است، مشخص نیست که چرا «دونالد ترامپ درباره شهردار مسلمان لندن پیام توئیتری می‌فرستد».

شهردار لندن افزود: «نکته مهم اینجاست. آیا از ارزش‌هایمان دفاع می‌کنیم و در برابر کسی می‌ایستیم که اعمال و حرف‌هایش در تضاد آشکار با ارزش‌هایمان قرار دارد؟ یا آن‌که سکوت اختیار می‌کنیم؟ نکته اینجاست که ما رابطه ویژه‌ای با آمریکا داریم.»

خان در ادامه گفت: «آن‌ها نزدیک‌ترین متحدان ما هستند و این بدان معناست که هنگام مشکلات در کنارشان می‌ایستیم. اما ترامپ پوستری برای راست افراطی در سراسر جهان است.»

شهردار لندن در ادامه عنوان کرد: «این شخص توئیت‌های نژادپرستانه را بازنشر می‌کند و پیام‌هایی با چنین محتوایی می‌فرستد و پیام‌های نژادپرستانه را تبلیغ می‌کند. این کسی است که تظاهرات ضدنژادپرستی در شارلوت‌ویل را با یهودستیزان و هواداران برتری نژاد سفید یکی می‌داند.»

 

 

 

 

دونالد ترامپ صادق خان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر