کد خبر: 813121 A

ادعای وزیر کشور سعودی:

وزیر کشور عربستان امروز- یکشنبه- مدعی شد که این کشور در صدر کشورهای جهان در زمینه مبازه با تروریسم و فکر گمراه و ریشه‌کن کردن آن و مبارزه با دخالت­‌های خارجی در امور منطقه قرار دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان،‌ «عبدالعزیز بن سعود بن نایف»، وزیر کشور عربستان امروز- یکشنبه- مدعی شد که این کشور توانسته است در صدر کشورهای جهان در زمینه مبارزه با تروریسم و افکار گمراه و خشکاندن ریشه‌­های آن و نیز مقابله با دخالت­‌های بیگانگان در امور منطقه برای بی‌ثبات کردن آن قرار بگیرد.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از عبدالعزیز به مناسبت روز ملی این کشور نوشت:‌ «روز ملی برای ما مناسبتی مایه عزت و افتخار است،‌ ما از تلاش­‌های خالصانه و صادقانه اجدادمان در راه تأسیس این نظام بزرگ الهام می‌­گیریم».

وی در ادامه مدعی شد: «این نظام بزرگ بر اساس هدایت قرآن و سنت پیامبر تأسیس شده است و به دنبال تشکیل کشور مدرنی است که امنیت، انسجام و ارتباط متقابل بر آن حاکم باشد».

وزیر کشور سعودی طی اظهاراتی گفت که کشورش در یک برهه زمانی مشخصی به کشوری مدرن و پیشرفته در همه زمینه­‌ها تبدیل شده و در صدر کشورهای منطقه قرار دارد.

وی گفت که عربستان با پشتکار و اخلاص کامل برای خدمت به مسائل دو امت عربی و اسلامی و ارائه کمک به نیازمندان و آسیب‌دیدگان در سراسر جهان صرف نظر از گرایش­‌های دینی یا نژادی آنان تلاش می­‌کند.

 

مبارزه با تروریسم وزیر کشور عربستان مبارزه با رتوریسم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر