کد خبر: 813018 A

حزب استقلال مصر با انتشار بیانیه‌ای مردم این کشور را به تجمع در میدان التحریر، سه شنبه آینده رأس ساعت ۲ بعد از ظهر دعوت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از عربی ۲۱، حزب استقلال مصر روز گذشته- شنبه- با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از تحرک توده‌های مصری تا زمان تحقق خواسته‌هایشان برای تغییر، دموکراسی،‌ زندگی عزتمند و استقلال از همه مردم دعوت کرد که سه‌شنبه آینده رأس ساعت ۲ بعد از ظهر در میدان التحریر شهر قاهره تجمع کنند. 

این نخستین دعوت برای برگزاری تظاهرات به منظور سرنگونی «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر است که از داخل منتشر می‌شود و غیر از دعوت عصر جمعه از سوی«محمد علی»،‌ تاجر مصر برای تجمع است. 

حزب استقلال همچنین از جوانان مصر خواست به تحرک صلح‌آمیز و روزانه خود در تمام استان‌ها تا زمان تحقق خواسته‌های خود بدون شکست و یا سوزاندن چیزی در عین حفظ دستاوردهای مردم و نهادهای مردمی ادامه دهند. 

در ادامه بیانیه این حزب آمده است: «در جنبش جدید تمام مردم مصر از عملکرد اسرافکارانه رژیم حاکم و صرف میلیاردها پوند در کاخ‌های ریاستی درست زمانی که مردم از فقر و بدهی رنج می‌برند، ابراز نارضایتی کردند».

حزب استقلال توضیح داد که مردم مصر خواهان زندگی کریمانه همراه با آزادی و دموکراسی در چارچوب شفافیت عملکرد دولت السیسی به ویژه در زمینه افزایش قیمت‌ها و بالابودن هزینه‌های بهداشتی و آموزشی و مسکن هستند. 

حزب دموکرات مصر نیز روز گذشته با دعوت به ایفای نقش تمام طرف‌های صحنه سیاسی مصر خواستار رفع خفقان سیاسی حاکم و اجرای اقدامات اصلاحی به جای ادامه رویکرد سرکوبگراه و استبدادی سال‌های اخیر شد.

مردم مناطق مختلف مصر جمعه گذشته پس از مسابقه فوتبال به خیابان‌ها آمدند و علیه سیسی و نظام حاکم شعار سر دادند.

تجمع حزب استقلال مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر