کد خبر: 812804 A

رئیس‌جمهوری آمریکا فهرستی بلندبالا از توافق‌های گوناگون در حوزه سیاست خارجی بر گرده دارد که در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل آن‌ها را به دنبال خود می‌کشد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا که خودش را اهل توافق می‌داند، فهرستی بلندبالا از توافق‌های گوناگون در حوزه سیاست خارجی بر گرده دارد که در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل آن‌ها را به دنبال خود می‌کشد. 

آمریکا در زمینه ایران، کره شمالی، افغانستان، اسرائیل و فلسطین چالش‌های بسیاری را پیش رو دارد. جدای این‌ها شماری از توافق‌های تجاری وجود دارد که برخی‌شان رو به جلو هستند و برخی دیگر به بن‌بست رسیده‌اند. 

ترامپ بارها گفته که در زمینه ایجاد توافق «عجله‌ای ندارد». اما مذاکرات نیازمند زمان است. سه سال از حضور او در کاخ سفید گذشته و زمان چندان درازی تا انتخابات سال ۲۰۲۰ نمانده است. به پایان نرسیدن توافق‌های معهود ترامپ می‌تواند پاشنه آشیل او در زمان برگزاری انتخابات باشد. 

«نیکولاس برنز»، تحلیل‌گر مسائل سیاسی، گفت: «رئیس‌جمهور را به‌خاطر توافق‌های به سرانجام نرسیده سرزنش نمی‌کنم.» وی افزود: «اما به گمانم، ما باید به‌عنوان شهروند به رئیس‌جمهور خود نمره دهیم. عملکرد او چگونه بوده است؟‌به عقیده من او در نزدیک به سه سال حضورش در کاخ سفید یک دستاورد هم نداشته است.»

این تحلیل‌گر در ادامه گفت که نبود موفقیت بدان معناست که ترامپ در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در موضع ضعف قرار دارد. 

 

مجمع عمومی سازمان ملل دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر