کد خبر: 811531 A

در دیدار با اعضای مجمع کارگری بین المللی صورت گرفت؛

یک مقام جنبش «امل» محاصره اقتصادی را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی دمشق پس از کاهش دامنه جنگ نظامی عنوان کرد که در دیدار اخیر رئیس جمهوری سوریه با اعضای مجمع کارگری بین المللی مطرح شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری الجمهوریه، مجمع اتحادیه کارگری بین المللی همبستگی با سوریه در مقابله با محاصره اقتصادی و تروریسم هفته گذشته با حضور ۱۵۰ هیأت از سراسر مختلف جهان در دمشق برگزار شد. 

«حسن فقیه»، مقام مسئول جنبش «امل» و معاون رئیس اتحادیه عمومی کارگران که در این نشست حضور داشت، تأکید کرد که نکته مهم و قابل توجه در این نشست، حضور هیأت‌های آمریکایی، فرانسوی و ترک که با سیاست‌های دولت‌های خود در نحوه تعامل با سوریه مخالف هستند، بوده است. 

«بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در کاخ «مهاجران» با هیأت‌های مذکور دیدار کرد و پیش از سخنرانی وی برخی از حاضران نقطه نظرات خود را ایراد کردند. 

فقیه در این دیدار از نقش سوریه در «جلوگیری از تجزیه وحدت ملی در لبنان» و موضع «حافظ اسد»، رئیس‌جمهوری سابق این کشور در منع آوراگی مسیحیان تقدیر کرد. 

نمانده مصر نیز حملات اخوان المسلمین را امتداد حملات تروریستی به سوریه توصیف و این گروه را توطئه‌گران علیه اسلام ذکر کرد.

رئیس هیأت آمریکائی نیز در این دیدار از سیاست‌های کشورش به شدت انتقاد کرد و گفت که آمریکا به هر مکانی وارد شود، آن را تخریب می‌کند. 

رئیس هیأت ترک نیز در این دیدار از سیاست‌های «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه انتقاد کرد. 

نماینده هیأت روس جنگ سوریه را نبرد حق  باطل توصیف و تأکید کرد که ما باید در کنار حق علیه باطل بایستیم.

رئیس هیأت موریتانی نیز به اسد گفت که انتظار داشتم شما را در جایگاه یک دیکتاتور ببینم اما اکنون شخصیتی کاملا متفاوت دیدم.

گزارش‌ها از این نشت حاکی از آن است که اسد در این دیدار تأکید کرد که پایه‌های جنگ علیه سوریه دراصل بر حمله اقتصادی به منطقه و غارت ثروت‌ها و نفت آن بنا شده است. 

وی گفت: «محاصره اقتصادی سوریه بسیار ظالمانه و سنگین است اما ما تلاش می‌کنیم که از شدت آثار آن تا حد امکان بکاهیم». 

اسد تأکید کرد که دولت سوریه در سخت‌ترین شرایط ممکن نیازهای بهداشتی و تغذیه مردم و پرداخت حقوق و دستمزدها به تمام شهروندان در کل مناطق تأمین کرده است.   

رئیس جمهوری سوریه وضعیت اقتصادی موجود کشورش را بسیار سخت توصیف و در عین حال تأکید کرد:‌ «ما مقاومت خواهیم کرد. مردم ما صبور هستند و اراده پیروزی دارند». 

وی در پایان با تأکید بر ادامه مقاومت دلیل جنگ علیه سوریه را تمسک این کشور به اصول بنیادین به ویژه در ناحیه حمایت از مقاومت و مسأله فلسطین به عنوان نخستین مسأله عرب در منطقه  عنوان کرد و گفت:‌ «دمشق از حامیان شریف خود در منطقه که این کشور را در مقابله با جنگ تحمیلی یاری کردند، قدر دانی می‌کند».

بشار اسد دمشق محاصره اقتصاد مجمع کارگری بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر