کد خبر: 811369 A

یک مقام مسئول وزارت دفاع عربستان از تصمیم این کشور برای پیوستن به ائتلاف بین‌المللی امنیت و حمایت از ناوبری دریایی و تضمین امنیت خطوط دریایی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) ، یک مقام وزارت دفاع عربستان تصریح کرد که این کشور تصمیم گرفته است به ائتلاف بین‌المللی امنیت ناوبری دریایی و تضمین امنیت خطوط دریایی بپیوندد.

این مقام سعودی مدعی شد که هدف ائتلاف بین‌المللی مذکور، حمایت از کشتی‌­های تجاری و تأمین امنیت ناوبری دریایی آزاد و تجارت جهانی و همچنین حمایت از منافع کشورهای متحد است تا بدین وسیله امینت و سلامت کشتی‌­های تجاری در خطوط دریایی تضمین شود.

منطقه عملیات ائتلاف بین‌المللی امنیت دریایی در خلیج‌فارس، تنگه هرمز و باب المندب، دریای عمان و خلیج فارس را پوشش می ­دهد.

عربستان سعودی مدعی است که انضمام به این ائتلاف بین‌المللی در چارچوب حمایت از تلاش‌­های منطقه­‌ای و بین‌المللی برای بازدارندگی و مقابله با تهدیدهای ناوبری دریایی و تجات جهانی و تضمین امنیت انرژی جهان و نیز ادامه جریان کمک‌­های انرژی به اقتصاد جهان و سهیم شدن در حفظ سلامت و امنیت بین‌المللی صورت می­‌گیرد.

 

عربستان عربستان ائتلاف بین المللی امنیت ناوبری ائتلاف بین المللی ناوبری امنیت دریائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر