کد خبر: 811072 A

دولت اردن با تأکید بر مخالفت با اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای اعمال حاکمیت اسرائیل بر دره رود اردن و شمال بحر المیت آن را تهدیدی علیه عملیات صلح توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «جمانة غنیمات»، سخنگوی دولت اردن امروز- سه‌شنبه- اعلام کرد: «اردن اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق غیرقانونی شهرک‌های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و اعمال حاکمیت این رژیم بر منطقه دره رود اردن و شمال بحر المیت را رد می‌کند». 

غنیمات گفت: «اظهارات نتانیاهو به مثابه تهدیدی خطرناک علیه روند صلح و طرحی غیر مسئولانه برای تشدید تنش و افزایش خشونت به شمار می‌رود و علاوه بر آن، نقض قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود».

وی جامعه جهانی را به مخالفت با این طرح فراخوانده و نسبت به پیامد سوء استفاده از مسائل حساس و سرنوشت‌ساز برای خدمت به تبلیغات انتخاباتی هشدار داد. 

سخنگوی دولت اردن همچنین تأکید کرد که اظهارات نتانیاهو به عنوان تهدید اردن تلقی می‌شود و چنین فعالیت‌هایی می‌تواند در آینده عواقب خطرناکی برای امنیت و ثبات کشورها و ملت‌های منطقه و به طور کل، آینده کامل عملیات صلح داشته باشد.

بنیامین نتانیاهو اردن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر