کد خبر: 810680 A

کرملین امروز- دوشنبه- خواستار پرهیز از نتیجه‌گیری­‌های زودهنگام برای متهم کردن هر یک از طرف­‌ها در حملات پهپادی علیه تأسیسات نفتی عربستان شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیه، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه در پاسخ به پرسشی درباره تأثیر حملات پهپادی به تأسیسات نفتی آرامکو بر اوضاع منطقه و موضع مسکو نسبت به اظهارات «مایک پمپئو« وزیر خارجه آمریکا در متهم کردن ایران به انجام این حملات از همه دعوت کرد که از نتیجه‌گیری‌­های زودهنگام برای متهم کردن هر یک از طرف­ها در این حملات پرهیز شود.

پسکوف به خبرنگاران گفت: «همان طور که می­‌دانید ما از تشدید تنش در منطقه استقبال نمی­‌کنیم و از همه طرف­‌ها در داخل و خارج منطقه می­‌خواهیم که از اقدام‌ها یا نتیجه‌گیری­‌های شتابزده که بر بی‌ثباتی منطقه دامن زده خودداری کنند و عکس چنین روالی را در پیش گیرند تا از شدت تنش­‌های موجود کاسته شود».

وی در ادامه افزود:‌ «ما هرگز از اقدام‌های شتابزده حمایت نکرده و نخواهیم کرد».

پسکوف ابراز امیدواری کرد که عربستان هر چه سریع‌تر از بحران پیامدهای ناشی از حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عبور کند.

وی در ادامه افزود: «حملات پهپادی به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو بر روند آمادگی­‌ها برای این دیدار تأثیر نخواهد گذاشت و مسکو و ریاض اراده سیاسی قوی برای افزایش عمق همکاری روسیه و عربستان دارند و ما به همین منوال ادامه می­‌دهیم».

روسیه هشدار اقدامات شتابزده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر