کد خبر: 810574 A

نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای نخستین بار الحاق شهرک‌های یهودی نشین در الخلیل و شهرک «کریات اربع» در صورت پیروزی در انتخابات را وعده داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی صبح امروز- دوشنبه- در مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل برای نخستن بار وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو شهرک‌های یهودی در الخلیل و شهرک «کریات اربع» را به سرزمین‌های اشغالی ملحق می‌کند. 

وی در پاسخ به پرسشی درباره الحاق شهرک‌های یهودی نشین در الخلیل گفت: «من دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا را در جریان طرح خود برای بسط حاکمیت بر تمام شهرک‌ها از جمله در بلوک‌ها و اراضی مجاور آن و تمام شهرک‌ها و مواضعی که از نظر امنیتی و یا میراثی برای اسرائیل اهمیت دارند، قرار دادم». 

وی همچنین گفت: «من به ترامپ گفتم که احدی از این مناطق بلند نخواهد شد و حق فلسطینی‌ها برای بازگشت را به رسمیت نمی‌شناسم، قدس باید یکپارچه باقی بماند.»

وعده نتانیاهو برای الحاق شهرک‌های الخلیل و کریات اربع پس از وعده الحاق دره اردن در کرانه باختری که با انتقادات شدید منطقه‌ای و بین المللی مواجه شد، مطرح شده است. 

 

نتانیاهو الخلیل وعده انتخاباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر