کد خبر: 809716 A

دفتر ملی دفاع از سرزمین وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که طرح انضمام اراضی فلسطینی و شمال بحر المیت ۷۵ درصد منطقه مورد هدف (ج) را شامل می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ گزارش هفتگی شهرک‌سازی که دفتر ملی دفاع از سرزمین و مقاومت در برابر شهرک سازی وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین منتشر می‌کند، اعلام کرد که طرح انضمام اراضی فلسطینی و شمال بحر المیت که «بنیامین نتانیاهو»،‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است، مقدمه انضمام گسترده تمام شهرک‌های اسرائیلی است که بر اساس برآوردهای دفتر ملی دفاع از سرزمین ، ۷۵ درصد منطقه مورد هدف را که در توافق مرحله انتقالی بین دو طرف فلسطینی به عنوان منطقه «ج» و تحت سلطه رژیم اشغالگر مشخص شد، ‌در بر می‌گیرد. 

در جزئیات طرح الحاق دره‌ها و مناطق شمال بحر المیت آمده است که راه سریع ۸۰  (راه الون) منطقه مرزی این طرح در نظر گرفته می‌شود. اما مساحت منطقه مورد هدف برای الحاق  حدود یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون و ۲۷۸ هزار هکتار بوده که معادل بیست و دو و سه دهم درصد مساحت کرانه باختری است و ۳۰ شهرک و ۲۳ مرکز شهرک سازی با جمعیت ۱۲ هزار و ۷۷۸ شهرک نشین  در آن جای دارد. 

این آمار جدا از مراکز شهرک‌نشینی است که الحاق خواهند شد و تعداد آنها ۱۸ شهرک غیرقانونی است و هفت مورد آن در نوامبر ۲۰۱۶ پس از انتخاب «دونالد ترامپ» به ریاست جمهوری آمریکا ایجاد شدند. 

اما فلسطینی‌های حاضر در اراضی که الحاق و یا محاصره خواهند شد، قرار است که تحت سلطه تشکیلات خودگردان فلسطین باقی بمانند. همچنین ۱۵ شهرک با ۴۴ هزار و ۱۷۵ فلسطینی و ۴۸ مرتع دامی با ۸۷۷۵ نفر فلسطینی  به طرح نتانیاهو ملح خواهند شد. 

طرح نتانیاهو برای الحاق شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری با مخالفت گسترده در سطح منطقه و جهان مواجه شد و «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل و اتحادیه اروپا و اتحادیه عربی و بسیاری از کشورهای جهان این اقدام را محکوم کرده‌اند.

بنیامین نتانیاهو سرزمین های اشغالی منطقه ج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر