کد خبر: 809127 A

سفیر آمریکا در بغداد روز گذشته- چهارشنبه- در دیدار با رئیس پارلمان عراق مسئولیت کشورش در حمله به مواضع نظامی حشد الشعبی و انبار مهمات را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق روز گذشته- چهارشنبه- در دیدار با «متیو تولر»،‌ سفیر آمریکا در بغداد راهکارهای ارائه کمک فنی و اطلاعاتی و آموزشی برای توانمند سازی نیروهای امنیتی عراق در مبارزه با تروریسم را بررسی کردند.

تولر در این دیدار مسئولیت کشورش در حمله به برخی مواضع نظامی و انبار مهمات در عراق را تکذیب کرد.

دفتر حلبوسی با انتشار بیانیه‌­ای اعلام کرد: «رئیس پارلمان با سفیر آمریکا در عراق دیدار و طی آن موضوع گسترش همکاری‌های دو جانبه در تمام زمینه‌­های سیاسی، اقتصادی و نظامی و نیز نقش ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در ارائه کمک فنی و اطلاعاتی و آموزشی برای توانمند سازی نیروهای امنیتی عراق در مبارزه با تروریسم و تعقیب بقایای آن و حمایت از مرزها و آسمان این کشور را بررسی کردند».

در ادامه این بیانیه آمده است «دو طرف در این دیدار لزوم گسترش مشارکت شرکت­‌های آمریکایی در سرمایه‌گذاری­‌ها در زمینه انرژی و مسکن و تأمین فرصت­‌های شغلی برای تعداد فراوانی از جوانان را  مد نظر قرار دادند».

سفیر آمریکا در این دیدار مجددا با ابراز تمایل کشورش به حمایت از دولت و ملت عراق، حفظ ثبات سیاسی و حاکمیت این کشور و تلاش برای تقویت توان نظامی آن در حمایت از مرزهای خود و نیز گسترش توان دفاع هوائی عراق تأکید کرد که مسئولیت آمریکا در نقض نظامی حریم هوایی عراق و حمله به برخی مواضع نظامی و انبار مهمات کذب است.

سفیر آمریکا در عراق حمله ب حشد الشعبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر