کد خبر: 808966 A

بلومبرگ مدعی شد:

بلومبرگ مدعی شد که رئیس‌جمهوری آمریکا درباره تسهیل تحریم‌های این کشور علیه ایران در راستای ایجاد فضای مناسب برای دیدار با رئیس‌جمهوری این کشور رایزنی کرد که با مخالفت وی مواجه شده بود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، درباره کاستن از تحریم‌های این کشور علیه ایران در جهت ایجاد فضای مناسب برای دیدار با «حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران در اواخر ماه جاری میلادی رایزنی کرده بود. این اقدام البته واکنش شدید «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا را به دنبال داشت و تلاش کرد جلوی این اقدام از سوی ترامپ را بگیرد. این خبر را منابع آگاه گزارش دادند. 

این منابع گزارش دادند که ترامپ روز دوشنبه در دیدار با اعضای کابینه‌اش در اتاق بیضی این ایده را مطرح کرد؛ ایده‌ای که «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا از آن استقبال کرد تا راه برای مذاکره مجدد با ایران باز شود. چند ساعت پس از این دیدار، ترامپ مشاور امنیت ملی خود را اخراج کرد. 

به گفته این منابع، کاخ سفید مشغول آماده‌سازی‌ها برای دیدار میان ترامپ و روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل ‌است. با این حال، مشخص نیست که آیا ایران با این دیدار موافقت می‌کند یا نه. 

دو نفر از این منابع عنوان کردند که یکی از سناریوهای ترامپ دیدار مشترک با روحانی و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه بود. دیگر منابع عنوان کردند که هیچ نشانه‌ای دال بر این‌که آمریکا به‌راستی برنامه‌ای در این جهت داشته باشد، پیدا نکرده‌اند. 

 

حسن روحانی جان بولتون دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر