کد خبر: 808804 A

رند پاول:

سناتور ایالت کنتاکی از اخراج مشاور امنیت ملی آمریکا استقبال کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، «رند پاول»، سناتور ایالت کنتاکی، از اخراج «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا، استقبال کرد و گفت که سیاست خارجی مدنظر او «ساده‌لوحانه» بود و به درگیری نظامی می‌انجامید. 

وی روز گذشته در جمع خبرنگاران در واکنش به خبر اخراج بولتون گفت: «شانس وقوع جنگ در سراسر جهان به‌شدت پایین آمده است». این در حالی است که او پیشتر در پاسخ به پیام توئیتری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، که در آن از اخراج بولتون خبر داده بود نوشت: «شم بسیار خوبی دارید!»

این سناتور جمهوری‌خواه در پیام توئیتری جداگانه‌ای نوشت: «به دونالد ترامپ به‌خاطر این تصمیم تبریک می‌گویم. رئیس‌جمهور شم بسیار خوبی در زمینه سیاست خارجی و پایان دادن به جنگ‌های بی‌پایان دارد. او باید با کسانی کار کند که دیدگاه‌هایی مشترک با او دارند.»

پاول همچنین افزود: «بولتون احتمالا هوادار تغییر نظام در سراسر کشورهای جهان است. او نگاهی ساده‌لوحانه دارد که براساس آن باید جهان را براساس تصویر ما بازسازی کرد و به‌شکلی خشونت‌بار نظام‌ها را سرنگون کرد تا به‌شکلی دموکراسی پیروز شود.»

وی در ادامه گفت: «به‌نظرم هر بار چنین کاری در خاورمیانه انجام داده‌ایم، دولت‌هایی که سر کار آمده‌اند اغلب از دولت‌های پیشین بدتر بوده‌اند».

   

 

جان بولتون رند پاول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر