کد خبر: 808680 A

یک روزنامه ترکیه‌ای جزئیات جدیدی را از لحظات پایانی زندگی روزنامه‌نگار منتقد سعودی ‌منتشر کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی، یک روزنامه ترکیه‌ای جزئیات جدیدی را از لحظات پایانی زندگی «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی، ‌منتشر کرده است. 

خاشقجی در اکتبر سال گذشته میلادی در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد. روزنامه «دیلی صباح» طی گزارشی اعلام کرد که به جزئیات تازه‌ای در رابطه با لحظات پایانی زندگی این روزنامه‌نگار دست یافته است. به گزارش این روزنامه، این جزئیات تازه از طریق فایلی صوتی به دست آمده که نیروهای اطلاعاتی ترکیه به آن دست یافته‌اند. این اطلاعات تازه آخرین لحظات زندگی این روزنامه‌نگار را نیز آشکار می‌کند. 

در این گزارش آمده است که یک متخصص کالبدشکافی، از اعضای تیم ترور خاشقچی، از او به‌عنوان «حیوانی که باید قربانی شود» یاد کرده است. 

این گزارش عنوان می‌کند که خاشقجی، به محض ورود به کنسولگری به ماجرا شک می‌کند و به او می‌گویند که به‌خاطر دستور پلیس بین‌الملل (اینترپل) باید به ریاض بازگردد. 

دیلی صباح گزارش داد که خاشقجی با رد این درخواست به پسرش پیامک داده و سپس توسط ماموران سعودی بی‌هوش شده است. 

وی پیش از آن‌که کاملا بی‌هوش شود، به دژخیمان خود گفت که دهانش را نپوشانند، چراکه از بیماری آسم رنج می‌برد. 

دیلی صباح گزارش داد که خاشقجی با کشیدن کیسه‌ای بر سرش کشته شد و صدای گلاویز شدن او با ماموران آشکارا در فایل صوتی به‌دست آمده شنیده می‌شود. این روزنامه همچنین گزارش داد که این فایل صوتی فرضیه تکه‌تکه شدن خاشقچی توسط ماموران کالبدشکافی را نیز تایید می‌کند. 

مقام‌های رسمی ترکیه وجود این فایل صوتی را تایید کرده‌اند.

عربستان سعودی جمال خاشقچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر