کد خبر: 808420 A

رئیس ستاد مشترک کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی امروز- سه‌شنبه- دو پرتابه ناشناس را از استان «پیونگان» جنوبی به سمت شرق شلیک کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ستاد مشترک کره‌جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کره شمالی صبح امروز- سه‌شنبه- دو پرتابه نامشخص را از منطقه‌ای واقع در استان «پیونگان» به سمت دریای شرق شلیک کرده است. 

در ادامه این بیانیه آمده است که ارتش کره‌جنوبی اوضاع را به دلیل احتمال عملیات جدید پرتاب موشک و نیز حفظ وضعیت آماده‌باش از نزدیک کنترل می‌کند.

ارتش کره جنوبی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ارتش ما اوضاع را در صورت عملیات پرتاب دیگر کنترل کرده و وضعیت آماده‌باش را حفظ می‌کند». 

مقامات اطلاعاتی کره‌جنوبی و آمریکا بررسی و تحلیل مشترکی درباره دو موشک شلیک شده انجام می‌دهند تا جزئیات آنها را کشف کنند. 

این آزمایش موشکی جدید کره شمالی که دهمین نوع آن در سال جاری است، در حالی صورت می‌گیرد که تنها ۱۷ روز از آخرین پرتاب این کشور در تاریخ ۲۴ آگوست گذشته است. 

ناظران سیاسی معتقد هستند که پیونگ‌یانگ امروز موشکی بسیار مدرن و چند بعدی را شلیک کرده است که  از ماه جولای گذشته ارائه کرده و در واقع با نسخه موشکی «ای تی ای سی ام اس» آمریکا برابر است.

 

کره شمالی آزمایش موشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر