کد خبر: 808057 A

ژان-ایو لو دریان:

وزیر خارجه فرانسه گفت که با توجه اوضاع و احوال فعلی، اتحادیه اروپا حاضر نیست مهلت بریتانیا برای خروج از این بلوک را تمدید کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی چنل نیوز آسیا، «ژان-ایو لو دریان»، وزیر خارجه فرانسه، امروز -‌یکشنبه- گفت که با توجه اوضاع و احوال فعلی، اتحادیه اروپا حاضر نیست مهلت بریتانیا برای خروج از این بلوک را تمدید کند تا بار دیگر در این‌باره چانه‌زنی کند. بریتانیا بناست در تاریخ ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود. 

این در حالی است که تمام سنگ‌های «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا، برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا و همچنین برگزاری انتخابات زودهنگام تاکنون به سنگ خورده است. از سوی دیگر، وزیر کار و بازنشستگی جانسون نیز در اعتراض به شیوه مدیریت ماجرای برگزیت از کابینه جانسون خارج شد. 

لودریان در گفت‌وگو شبکه رادیویی اروپا۱ گفت: «[وضعیت فعلی در بریتانیا] بسیار نگران‌کننده است. لندن باید بگوید که چه می‌خواهد.»

وی در پاسخ به این‌که آیا بروکسل حاضر است مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را تمدید کند گفت که با توجه به شرایط فعلی چنین چیزی ممکن نیست: «بنا نیست هر سه ماه یک‌بار مهلت بریتانیا را تمدید کنیم.»

 

ژان-ایو لو دریان برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر