کد خبر: 807462 A

جان بولتون:

مشاور امنیتی کاخ سفید با اعلام این خبر که مقصد نفتکش ایرانی «آدریان دریا» سوریه بوده، گفت که واشنگتن تحریم‌ها علیه تهران را لغو نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با انتشار توئیتی به تکرار برخی یاوه‌گویی‌های مضحک پرداخته و مدعی شد: «کسانی که معتقد هستند نفتکش آدریان دریا-۱ به سوریه نرفته در توهم هستند، تهران معتقد است که حمایت مالی از دولت بشار اسد، ‌رئیس جمهوری سوریه بسیار مهم‌تر از حمایت از مردم این کشور است. ما می‌توانیم گفت ‌و‌گو کنیم اما تحریم‌ها علیه تهران را تا زمانی که این کشور دست از دروغ برنداشته و از تروریسم حمایت می‌کند، لغو نخواهیم کرد». 

بولتون به همراه توئیت خود تصویری از نفتکش آدریان دریا در پایگاه دریایی طرطوس را منتشر کرد که در تاریخ ۶ سپتامبر توسط ماهواره‌ها گرفته شده بود. 

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از اطلاعاتی هستند مبنی بر اینکه نفتکش ایرانی آدراین دریا- ۱ محموله خود را در بندر طرطوس سوریه تخلیه کرده است. 

پایگاه خبری میدل ایست آی انگلیس گزارشی اختصاصی را منتشر کرد که این نفتکش ایرانی حدود ۵۵ درصد از بار خود را بندر سوریه تخلیه کرده است.

جان بولتون آدریان دریا بندر سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر