کد خبر: 807135 A

اسپوتنیک گزارش داد:‌

گرچه حضور نیروهای سازمان پیمان آتلاننیک شمالی (ناتو) در استونی هیچ‌گاه مخفیانه نبوده است، استقرار این نیروها در نزدیکی مرز روسیه رازی بود که این کشور تلاش داشت سخت از آن حراست کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزار اسپوتنیک، گرچه حضور نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در استونی هیچ‌گاه مخفیانه نبوده است، حضور نیروهای آمریکایی در نزدیکی مرز روسیه رازی بود که این کشور تلاش داشت سخت از آن حراست کند. با این حال، شبکه تلویزیونی ای‌آر‌آر پس از بررسی مدارک وزارت دفاع آمریکا از وجود پایگاهی مخفیانه در این منطقه پرده برداشت. 

البته مدارک موجود تلاش دارند نشان دهند که واشنگتن نه یک پایگاه نظامی بلکه «مرکز عملیاتی و تمرینی» در آنجا مستقر کرده، اما درباره محل استقرار این پایگاه کوچکترین شکی نیست. بر این اساس، مشخص شده که آمریکا به‌طور «مخفیانه» پایگاهی در استونی داشته است، این در حالی است که به‌طور رسمی تنها نیروهای بریتانیا و ناتو در این منطقه حضور نظامی دارند. 

براساس مدارک موجود، ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری که آمریکا برای توسعه پایگاه‌های خود اختصاص داده، برای ایجاد چندین سربازخانه، انبار تسلیحات و همچنین ابرازهای پاکسازی محیط اختصاص داده شده است. 

براساس گزارش‌ها، این پایگاه در سال ۲۰۱۴ ایجاد شده است. 

 

ناتو آمریکا و روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر