کد خبر: 806775 A

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در چارچوب تبلیغات انتخاباتی خود و تلاش برای کسب آرای شهرک‌نشینان افراطی تصمیم دارد به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری سفر کند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ «بنیامین نتانیاهو»،‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی، امروز -چهارشنبه- در ادامه هتک حرمت مقدسات اسلامی برای کسب آرای شهرک نشینان افراطی احتمالا به شهر الخلیل سفر کرده و وارد حرم ابراهیمی می‌شود. 

این نخستین سفر نتانیاهو به الخلیل در نوع خود است که در میانه تدابیر شدید امنیتی، به‌ویژه در اطراف حرم ابراهیمی و اعتراض‌های گسترده و اعلام آمادگی مردم فلسطین برای مقابله با این سفر، صورت می‌گیرد. 

نتانیاهو قرار است در تلاش برای تأکید بر تسلط رژیم صهیونیستی بر مسجد اسلامی در راستای جذب آرای شهرک‌نشینان در انتخابات در این مکان سخنرانی کند. 

تجمع «جوانان علیه شهرک‌سازی» از مردم شهر الخلیل خواست که با نصب پرچم‌های سیاه بر فراز منازل خود به این سفر اعتراض کرده و هیچ فلسطینی در مراسم استقبال از نتانیاهو حاضر نشوند. 

«خالد دودین»، معاون استاندار الخلیل تأکید کرد که این دیدار تلاش نتانیاهو برای کسب آرای شهرک‌نشینان است و هیچ مفهومی برای ما ندارد. 

وی افزود: «نتانیاهو با سفر به الخلیل عملا هیچ تغییری در واقعیت تاریخی و دینی شهر پیامبران و مسجد ابراهیمی ایجاد نخواهد کرد و صرف تأکیدی بر نژاد پرستی اوست». 

وزارت اوقاف و امور دینی تشکیلات خودگردان فلسطین با هشدار نسبت به پیامدهای خطرناک این سفر در شهر اشغالی الخلیلی  اعلام کرد که این دیدار برای ما یادآور سفر «آریل شارون»،‌ نخست‌ءوزیر سابق رژیم صهیونیستی به شهر قدس اشغالی در سال ۲۰۰۰ است که آتش انتفاضه مسجد الاقصی را شعله‌ور کرد. وی در ادامه افزود که سفر نتانیاهو به الخلیل تلاش برای تشدید تنش و جریحه‌دار کردن احساسات مردم فلسطین به شمار می‌رود و منطقه را به سمت جنگ دینی با عواقب بسیار خطرناک سوق می‌دهد. 

 

بنیامین نتانیاهو رژیم صهیونیستی الخلیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر