کد خبر: 806669 A

نوه نخست‌وزیر پیشین بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم، در میان ۲۱ قانون‌گذاری قرار دارد که بناست از حزب محافظه‌کار بریتانیا اخراج شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، نوه «وینستون چرچیل»، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم، از جمله ۲۱ قانون‌گذاری است که بناست از حزب محافظه‌کار بریتانیا اخراج شوند. 

«نیکولاس سومز»، نوه نخست‌وزیر پیشین بریتانیا، روز گذشته -‌سه‌شنبه- در پارلمان علیه «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر این کشور رای دادند و به‌همراه مخالفان دولت طرحی را برای جلوگیری از برگزیت دون توافق به تصویب رساندند. 

یک سخنگوی حزب محافظه‌کار بریتانیا در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز تایید کرد که آن دسته از نمایندگان حزب محافظه‌کار که علیه جانسون رای دادند از این حزب اخراج خواهند شد. 

نوه چرچیل نیز در واکنش به این خبر گفت: «رئیس فراکسیون حزب محافظه‌کار که از دوستانم است و بسیار دوستش دارم، به من گفت که این وظیفه غم‌انگیز را دارد تا مرا پس از ۳۷ سال از فهرست اعضای حزب خط بزند.»

این سیاستمدار ۷۱ ساله در ادامه گفت: «این بخشی از عواقب جنگ است. می‌دانستم که دارم چه می‌کنم.»

وی در ادامه افزود: «مایه تاسف است، تاسف بسیار... معتقدم که این درست همان چیزی است که آن‌ها می‌خواستند و اکنون تلاش دارند انتخابات سراسری برگزار کنند که درست همان چیزی است که در پی‌اش بودند.»

 

بوریس جانسون برگزیت وینستون چرچیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر