کد خبر: 806414 A

مرحله دوم کمک‌های بشردوستانه قطر روز گذشته- دوشنبه- همزمان با سری نخست امداد هوائی عربستان سعودی وارد سودان شد.

به گزارش ایلنا به نقل از عکاظ، مرحله دوم کمک‌های بشردوستانه قطر روز گذشته- دوشنبه- همزمان با سری نخست امداد هوائی عربستان سعودی به سودان رسید. 

لازم به ذکر است که قطر و عربستان از سوی رأس هرم قدرت در هر دو کشور موظف به ارائه کمک به سودان و یاری ساکنان مناطق سیل زده شدند. 

رسانه‌های سعودی همزمان از وصول نخستین محموله هوائی عربستان حامل مواد بهداشتی و سرپناه که توسط مرکز کمک‌های بشر دوستانه «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه این کشور بارگیری شد، به سودان خبر دادند. 

این کمک‌های بشر دوستانه عربستان که روز گذشته به خارطوم رسید، به مناطق سیل‌زده منتقل و تیم کارشناسی همراه، ناظر توزیع آن خواهد بود. 

«عبدالله بن عبدالعزیز الربیعة» مشاور دربار پادشاهی و ناظر کل مرکز کمک‌های بشر دوستانه ملک سلمان توضیح داد که کمک‌های بشر دوستانه به مناطق سیل‌زده در استان خارطوم و «نیل ابیض» و «نهر النیل» ارائه خواهد شد و شامل هزار  چادر، شش هزار پتو، دو هزار تخته فرش و نیز دستگاه‌های اسپری مجهز به تجهیزات دفع سموم برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های واگیردار  و نیز محلول‌های پزشکی به میزان پنج تن و توزیع هزار و ۵۰۰ بسته غذائی  برای نیازمندان به میزان ۱۱۱ تن است.

درباره کمک‌های بشر دوستانه قطر نیز گزارش شده است که سری دوم این کمک‌ها با استفاده از هواپیماهای وابسته به نیروهای هوائی شامل ۶۰ تن مواد مختلف امدادی است که مجموع کمک‌ها به ۱۲۰ تن می‌رسد و از محل کمک¬های فوری صندوق توسعه قطر به ارزش پنج میلیون دلار تأمین شده است.

قطر ریاض سیل زدگان سودانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر