کد خبر: 806072 A

دبیر کل حزب سوسیال‌دموکرات آلمان:

یک مقام ارشد در حزب سوسیال‌دموکرات آلمان گفت که این حزب نباید از مسئولیت شانه خالی کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد در حزب سوسیال‌دموکرات آلمان امروز -‌دوشنبه- گفت که این حزب نباید از مسئولیت شانه خالی کند. در انتخابات ایالتی که روز گذشته در دو ایالت شرقی آلمان برگزار شد، حزب سوسیال‌دموکرات شکست خورد، گرچه در نهایت حزب ائتلافی «آنگلا مرکل»، صدراعظم این کشور، توانست از واگذار کردن قدرت به حزب آلترناتیو برای آلمان جلوگیری کند. 

«لارس کلینگبیل»، دبیر کل حزب سوسیال‌دموکرات آلمان، در پاسخ به این‌که نتایج انتخابات ایالتی چه معنایی برای دولت ائتلافی این کشور دارد گفت که یگانه راه برای محدود کردن حیطه عملکرد آلترناتیو برای آلمان، «ادامه سیاست‌های خوب، تضمین توانایی دولت در عملکرد، حراست از انسجام اجتماعی و جامه عمل پوشاندن به انتظارهای مردم از دولت» است. وی در ادامه افزود: «نباید از مسئولیت شانه خالی کرد.»

 حزب متبوع مرکل و یکی از شرکایش در این ائتلاف توانستند حزب آلترناتیو برای آلمان را شکست داده و از پیروزی راست افراطی و شانس برتری در دیگر ایالت‌های این کشور جلوگیری کنند. 

این در حالی است که این دو حزب در نهایت شکست سختی از آلترناتیو خوردند؛ امری که می‌تواند در زمانه رکود اقتصاد آلمان برای دولت بدل به چالشی بزرگ شود. 

 

 

آلمان آنگلا مرکل آلترناتیو برای آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر