کد خبر: 805968 A

یک منبع امنیتی عراق امروز-دوشنبه- از توجیه اتهام جاسوسی به ۴۰ شرکت امنیتی در این کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، یک منبع امنیتی عراق امروز- دوشنبه- اعلام کرد: «شرکت‌های امنیتی خارجی که تعداشان بالغ بر ۴۰ شرکت است، با عقد قراردادهایی با دولت مجوز دارند اما در حال حاضر اتها‌م‌های جاسوسی به آنها وارد شده و در حقیقت ارتش‌هایی هستند که حاکمیت عراق را نقض می‌کنند». 

وی در ادامه افزود: «درخواست‌هایی برای واگذاری سهام این شرکت‌ها به نیروهای پشتیبانی تأسیسات عراق یا نیروهای ویژه این کشور وجود دارد، این فشارها جدی ولی غیر منطقی است و با موضوع امنیت هیأت‌های خارجی و از طرق قراردادهایی با این شرکت‌ها در ارتباط است». 

یک مقام امنیتی دیگر تأکید کرد: «دولت عراق اطلاعات کاملی از شرکت‌های امنیتی فعال در کشور با جزئیات دقیق دارد اما هنوز هیچ فعالیت غیر قانونی توسط کارکنان این شرکت‌ها صورت نگرفته و تحت کنترل کامل دولت هستند». 

وی با تأکید بر اینکه تلاش‌هایی برای اصلاح ساختار قانون این شرکت‌ها وجود دارد، گفت: «امکان ندارد که قانون بر اساس معیار شرکتی خاص تشریح شده باشد چرا که وجود هیأت‌های دیپلماتیک و ضمائم خارجی آن با انواع و اقسام مسماها و نیز شرکت‌ها و بازرگانان غیر عراقی با وجود شرکت‌های امنیتی مرتبط است و آنها به این شرکت‌ها اعتماد دارند». 

جاسوسی عراق شرکت خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر