کد خبر: 805672 A

نخست‌وزیر سودان با هر نوع مداخله یا تأثیر در جریان انتخاب وزرا برای تشکیل دولت آینده از هر جانبی که باشد، مخالفت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «عبدالله حمدوک» نخست‌وزیر سودان با تلاش‌های برای اعمال نفوذ یا دخالت در روند انتخاب وزرا برای تشکیل دولت آینده این کشور از هر جانبی که باشد، مخالفت کرد.

حمدوک از انتخاب فقط هفت نفر از بین فهرست نامزدها برای تصدی پست‌های وزارتی در دولت آینده خبر داد و از نیروهای ائتلاف آزادی و تغییر خواست که طی ۲۴ ساعت آینده اسامی جایگزین دیگری را ارائه دهد. 

نخست‌وزیر جدید سودان از فهرست ارائه شده توسط نیروهای آزادی و تغییر برای تصدی پست وزارت در دولت انتقالی جدید ابراز نارضایتی کرده بود. 

بر اساس گزارش منابع محلی، دولت جدید احتمالا از ۲۰ عضو که اکثریت آنها را حمدوک انتخاب می‌کند به استثثای وزرای کشور و دفاع که توسط افراد نظامی در شورای حاکمیتی انتخاب می‌شوند، تشکیل خواهد شد.

این اقدامات سیاسی مهم در تاریخ سودان به دنبال اقدام نیروهای ائتلاف آزادی و تغییر و شورای انتقالی نظامی برای امضای توافق نهائی بر سر دو سند بیانیه قانون اساسی و بیانیه سیاسی درباره ساختار و تقسیم قدرت در مرحله انتقالی صورت می‌گیرد.

دو طرف درباره جدول زمانی مرحله انتقالی به مدت ۳۶ ماه که در این دوره قدرت تقسیم می‌شود و با برگزاری انتخابات به پایان می‌رسد، توافق کرده‌اند.

سودابه باقرپور حمدوک انتخاب وزرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر